Pricing

 
Lots of different options, you can choose to buy 1 lesson or a 3, 10 or 20 lesson package depending on your needs. Here’s the price list. To make a purchase fill the contact form below with your request and you will receive an email explaining you how to make the payment and how to book your lesson/s. After purchasing your lesson or package we are going to have a 30-minute informal chat on Skype so that we can meet each other and talk about your motivations and goals.

Lessons are usually on Skype, and, above all, you decide when to have your lesson. I’m available every day of the week! Each lesson will be prepared taking into consideration your goals and needs. I will provide you all the materials and will give you homework (just for grammar classes).

Number
of lesson(s)
Price Duration Description
1£9,0045 minsConversation class
1£12,0060 minsConversation class
1£16,5045 minsGrammar class
1£22,0060 minsGrammar class
3£21,0045 minsConversation class
3£30,0060 minsConversation class
3£43,0045 minsGrammar class
3£60,0060 minsGrammar class
10£78,0045 minsConversation class (to be booked within a month)
10£105,0060 minsConversation class (to be booked within a month)
10£145,0045 minsGrammar class (to be booked within a month)
10£200,0060 minsGrammar class (to be booked within a month)
20£150,0045 minsConversation class (to be booked within a month)
20£200,0060 minsConversation class (to be booked within a month)
20£260,0045 minsGrammar class (to be booked within a month)
20£350,0060 minsGrammar class (to be booked within a month)


To receive info about the packages fill the contact form below:

%d bloggers like this: